Aktualności

 

“Fotograf w drodze” – dwudniowe fotograficzne warsztaty autorskie z Anitą Andrzejewską

 

Anita Andrzejewska zaprezentuje swoje prace w formie oryginalnych odbitek i projekcji oraz opowie o twórczych inspiracjach plastycznych, literackich i podróżniczych.
Podzieli się refleksjami na temat fotografii jako sposobie kontemplacyjnego doświadczania świata. Takie podejście do medium wymaga uwolnienia się od przyjętych a priori konceptów na temat tego, co powinniśmy zobaczyć, a zamiast tego pomaga rozwijać postawę otwartości na to, co rzeczywiście nas otacza oraz widzieć świat bezpośrednio i wyrażać s

woje doznania własnym, indywidualnym językiem.

W programie oprócz części teoretycznej zaplanowane są praktyczne zajęcia, podczas których wybierzemy się w podróż po warszawskich plenerach. Zadaniem uczestników będzie próba świeżego spojrzenia na znane miejsca oraz oddanie się spontanicznej i zmysłowej przyjemności patrzenia oraz kontemplowania poprzez fotografię.

Rezultat pracy każdego z uczestników zostanie wspólnie omówiony.

Termin warsztatów: 13-14 października 2012 w godz. 10.00-15.00

Liczba miejsc ograniczona.

Zapisy: biuro@galeriarefleksy.pl
Koszt warsztatów: 300 zł

 

 

  • o galerii

    Galeria Refleksy zajmuje się prezentacją i sprzedażą współczesnej fotografii kolekcjonerskiej. W ofercie galerii znajdują się fotografie znanych i cenionych autorów: Bogdana Konopki, Krzysztofa Pruszkowskiego, Grzegorza Przyborka, Mariana Schmidta, Basi Sokołowskiej, Pawła Żaka.